Kezdőoldal Hírek Friss hírek Építkezés vagy hulladéklerakás?
angol nmet orosz romn spanyol

Ajánljuk

Építkezés vagy hulladéklerakás?
2011. április 04. hétfő, 13:21

A Zöld Kör Környezeti Tanácsadó Irodájába 2011. január elején Debrecenből érkezett bejelentés, miszerint egy belvárosi építkezés területén az építkezés során keletkezett munkagödröt kommunális és építési törmelékkel töltik fel.

 

Egyesületünk környezeti tanácsadója továbbította a bejelentést a Tiszántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőségre, akik a terület tulajdonosának képviselőjével közös helyszíni szemlét tartottak. Ennek során megállapították, hogy az ingatlan tulajdonosa érvényes építési engedéllyel rendelkezik a kérdéses ingatlanon egy kereskedelmi és szolgáltató üzletközpont építésére. Az építés megkezdődött a munkagödör kiemelésével. A Kft. ügyvezetőjének elmondása szerint a területre homokbányából származó földdel történik a munkagödör oldalának megerősítése és a bejelentésben említett hulladékkal való feltöltést nem végeznek. A fényképeken látható kommunális hulladék a terület takarítása során gyűlt össze, majd elszállításra került. A területen a helyszíni szemle időpontjában hulladékot nem találtak, illetve a hatósági eljárás folytatására okot adó egyéb körülmény sem állt fenn.

Fentiekről egyesületünk tájékoztatta a bejelentőt.


Bővebb információ az üggyel kapcsolatban:

 

Marosán Angéla környezeti tanácsadó

Zöld Kör - A Föld Barátai Magyarország tagja
Környezeti Tanácsadó Iroda

4220 Hajdúböszörmény, Bocskai tér 2. II/22.
Tel: 52/280-038
Fax: 52/561-101
Mobil: 20/495-2982; 30/400-4953
E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

 


© 2022 Környezeti Tanácsadó Irodák Hálózata
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.